DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA

stypendium i nagroda sportowa

28 lutego 2022 r. podczas Sesji Rady Gminy młodzi sportowcy z Gminy Celestynów zostali wyróżnieni przez celestynowski samorząd za osiągnięte w 2021 r. roku wyniki sportowe.

Stypendium sportowe zostało przyznane osiągającemu już od kilku lat wysokie klasyfikacje w turniejach tanecznych Grzegorzowi Szostakowi, natomiast nagroda lekkoatlecie Piotrowi Rosłońcowi.

Stypendysta osiągał najwyższe miejsca w ramach rywalizacji prowadzonej przez Polską Federację Tańca w 2021 r. Wziął udział w Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Contemporary indywidualnie zdobywając I miejsce, a w ramach Krajowych Mistrzostwach IDO Modern&Contemporary w Raszynie w kategorii duety junior 2 II miejsce. Obok osiągnięć indywidualnych wyników sportowych miał także liczne osiągnięcia grupowe jako członek  grup i formacji tanecznych.

Nagrodzony młody lekkoatleta brał udział  w ramach rywalizacji sportowej na szczeblu krajowym prowadzonej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, w biegach na dystansie 300 i 400 m.

Zdjecie młodych sportowców z otrzymanymi stypendiami w towarzystwie innych osób.

imprezy sportowe w 2022 r.

Rajd Rowerowy „Celestynowska Rowerowa 70-Ka”

Dnia 8 maja osiemdziesięciu rowerzystów wzięło udział w sportowym wydarzeniu. W ramach Celestynowskiej 70-tki GOKiS przygotował dwie trasy:

W imprezie wzięło udział ok. 150 osób. Na terenie można było skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji.

Zdjęcie osób pod budynkiem hali sportowej.
Zdjęcie przedstawia rajd rowerowy
Zdjęcie rowerów.
Zdjęcie osób z medalami.
Zdjęcie rowerzysty z medalem.

VIII CELESTYNOWSKI BIEG ULICZNY

18 września w kolejnym już ósmym biegu wzięło udział 250 biegaczy. W roku sprawozdawczym GOKiS przygotował trasy na kilku dystansach: 150m, 300m, 600m, 1000m, 2500m, 5000m oraz nordic walking na trasie 5 km. Rywalizacji sportowej towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji: pomiar cukru, pomiar składu masy ciała, warsztaty i pokaz kick boxing, ścianka wspinaczkowa, warsztaty origami, narkogogle i alkogogle.

Zdjęcie dzieci na podium.
Zdjęcie osób z medalami na podium.
Zdjęcie biegnących dzieci.
Zdjęcie wspinającego się chłopca.

SPORTOWY DZIEŃ SENIORA

Dnia 18 listopada do zawodów przystąpiło 25 seniorów. Wśród konkurencji umieszczono: kręgle, bule, rzut do kosza, rzut do celu, strzelanie z ASG, wioślarz ergometryczny, dart sportowy. Uczestnicy mogli także skorzystać z dodatkowych atrakcji: kącik zdrowego żywienia, pomiar składu masy ciała, spotkanie z byłym reprezentantem Polski w wioślarstwie.

Zdjęcie przedstawia rzut lotkami.
Zdjęcie przedstawia strzelanie z broni do tarczy.

- V NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

- na Hali Sportowej GOKiS zorganizował pod patronatem sportowym PZKB, TURNIEJ KICKBOXING – PIERWSZY KROK, na który zgłosiło się 40 uczestników zajęć stałych GOKiS w trzech kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli