Współpraca międzynarodowa

Gminy partnerskie 

Clapiers


W 2022 roku, w ramach wymiany doświadczeń w zakresie kultury (edukacja filmowa, upowszechnianie kultury filmowej) między organizacjami, Gminę Celestynów odwiedziła delegacja z Gminy bliźniaczej Clapiers (Francja)


Delegacja składała się z przedstawicieli Stowarzyszenia Grand Ecran 2001, Stowarzyszenia ACLCC oraz współorganizatorów Festiwalu Filmów Francuskich w Celestynowie.

Gliniany


21 sierpnia 2022 roku delegacja z Gminy Gliniany (Ukraina), na czele z Zastępcą Burmistrza Glinian (Andrii Leskiv), uczestniczyła w Jubileuszowym Dniu Gminy Celestynów, w trakcie którego celestynowska społeczność świętowała główne obchody 70-lecia istnienia Gminy Celestynów.


Delegacja odwiedziła także siedzibę lokalnego przedsiębiorcy - zakład produkcji opakowań oraz miejscowe przedszkole.

Wydarzenia międzynarodowe

program Erasmus +


W 2022 roku, w ramach realizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Batalionu "Zośka” w Celestynowie" programu Erasmus +, odbyły się:

Koncert Tempei Nakamura.

koncert Tempei Nakamura


17 października 2022 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starej Wsi odbył się niezwykły koncert.


W czasie tournée, pomiędzy koncertami w Słowacji i w Turcji, szkołę odwiedził mieszkający w Tokio i w Nowym Jorku japoński pianista - Pan Tempei Nakamura. Artysta zagrał kilka swoich kompozycji oraz hymn Ukrainy.

Zdjęcie dzieci i młodzieży w sali szkolnej.

PODZIĘKOWANIA OD UKRAIŃSKICH PRZYJACIÓŁ


Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starej Wsi otrzymał podziękowania od Szkoły w obwodzie Зубівмостівська гімназія we wsi Zubiv Most oraz od lokalnego Domu Kultury, za zebrane i ofiarowane przez nią dary, które wywołały uśmiechy na twarzach ukraińskich dzieci.


W podziękowaniu szkoła otrzymała piękne bukiety symbolizujące przyjaźń polsko-ukraińską oraz medal z Herbem narodowym Ukrainy.